top of page

Askıda Kırtasiye

ASKIDA KIRTASİYE

İlkokul birinci kademe öğretmenleri iyi bilir. Her akşam bir avuç kalem, silgi toplanır yerden. Ne kadar uyarsanız da tamamen engellenemez. Sonraki gün ise “öğretmenim kalemim yok”, “öğretmenim silgim yok” vs. sesleri duyarsınız. Dersin gidişatını, planınızı etkiler ve sürekli nasihat havasına bağlarız :)

Bunun önüne geçecek bir yol buldum. Ders bitimi yerde bulunan malzemeler bu askıya yerleştirilir. Sonraki günlerde kalemi vs. olmayan sessizce yerinden kalkar ve sormasına gerek kalmadan ihtiyacı olan malzemeyi alır. İşi bittikten sonra yerine koyar ki başkasının da ihtiyacı görülsün.

Yapılışı ise çok basit. Ahşap boyama için satılan kutulardan alıp, ikiye bölün, Malzeme koyma yerlerini böyle yaptım. Bir yazı yazmak isterseniz harf kalıpları alarak taş yapma tekniğini siz de kolayca yapabilirsiniz. Süslemek size kalmış. Ben akrilik boyalarla çizimler yaptım.

İki haftadır uyguluyorum. Bir problem yaşamadım. Gayet kullanışlı oldu. Hem öğrenciler strese girmiyorlar, hem de öğretmen mutlu :) Tavsiye ederim.

ASKIDA KIRTASİYE

bottom of page